Završen finalni turnir u Zadru... Cedevita obranila naslov…

Košarkaši Cedevite obranili su naslov pobjednika Kupa Krešimira Ćosića. Prvaci Hrvatske su u finalnoj utakmici završnog turnira u Zadru svladali Cibonu 86:74. Vukovi su bolje otvorili utakmicu i dobili prvu četvrtinu 21:14. Cedevita je do odmora stigla do prednosti 41:36. Razigrao se Will Cherry koji je s 31 poenom bio nerješiva enigma za Cibonu koju je u nastavku susreta uspijela u dva navrata doći na zaostatak od pet poena, ali više od toga momčad Ante Nazora nije mogla večeras.

„Čestitam Cedeviti, nekako su bili zreliji za pobjedu. Kad je finale igrate ‘bez noge’, danas nismo imali odgovor na njihovu agresivnu obranu. Sama činjenica da imamo 15 izgubljenih lopti sve govori. Nedostajalo nam je tih laganih poena. Iako smo se držali cijelu utakmicu moram reći da sam zaista ponosan na svoje momke. Tražili smo i koju kontru više u periodima onih deset poena prednosti, ali nedostajalo je jako malo unatoč ovom konačnom rezultatu. Vidi se određeni trag umora od sinoć, ali to su normalne pojave. Kad je finale, onda to zaboraviš zbog tog adrenalina, ali očito tijelo pamti. Po snazi rostera je Cedevita jača od nas…“..kazao je nakon susreta Nazor, a trener Cedevite Jure Zdovc nije skrivao zadovoljstvo prvim ovosezonskim trofejem „Čestitao bih svojim igračima i Ciboni na dobrim igrama. Mora nam se neka sreća malo i vratiti – s dobrim rasporedom u Kupu. Cibona je izbacila Zadar, tu su se potrošili. Nisam jučer znao jel je ta utakmica sa Zabokom podcjenjivanje ili stvarni umor, ali nisam ništa htio pričati o tome… Taktički su oni dosta riskirali – jučer su dobili, danas izgubili. Obrana je bila dobra. Pobijedili smo, što se od nas na kraju i očekivao. To smo ostvarili i idemo dalje. Mi smo rasli tijekom utakmice i na kraju stvarno odigrali dobro.“…prenosi službena stranica HKS-a.

Kod Cedevite još dvocifreni su bili Džanan Musa (12) i Demetris Nichols (10). Josip Bilinovac (13) je prevodio Cibonu, a Luka Žorić je dodao 12.