Cedevita bolja od Zaboka, Cibona od domaćina Zadra... Cedevita i Cibona u subotnjem finalu…

U finalu završnog turnira Kupa Krešimira Ćosića u Zadru u subotu (18.00) će igrati Cedevita i Cibona. U današnjim polufinalima Cedevita je svladala Zabok 66:59, a Cibona je pred 8000 gledatelja bila bolja od domaćina Zadra 73:61.

Cedevita je teže od očekivanog slavila protiv Zaboka. Zabočani su bolje otvorili utakmicu i dobili prvu četvrtinu 17:12. Cedevita je drugu četvrtinu otvorila serijom 11:0, a prvo poluvrijeme dobila rezultatom 30:26. Unatoč zaostatku 41:31 Zabok se nije predavao već je u završnici smanjio na 59:58. Tada Karlo Žganec ubacuje bacanja, a Will Cherry tricu i momčad Jure Zdovca ipak dolazi do pobjede.

Filip Krušlin s 19 poena je predvodio Cedevitu. Cherry je dodao 13, a Stipanović 12 poena. Kod Zaboka Petar Marić je ubacio 17, a Lovro Buljević 14 poena.

„Čestitam Zaboku. Hvalio sam ih i prije utakmice, stvarno igraju dobro. Mislim da smo odigrali ispod nekog našeg nivoa, posebno u napadu. Oni su imali puno bolji skok, imaju čvrstinu visinu, a naših par igrača je bilo ispod nivoa što se ne bi smjelo dogoditi, posebno u ovakvoj utakmici. No nitko neće pamtiti ovu utakmicu, sutra je finale i novi dan i idemo dalje. Možda je bilo malo podsvjesnog podcjenjivanja, ali to nećemo nikad saznati. Ne možete znati što određeni igrač misli. Na kraju je bilo tako kako je i idemo dalje.“..kazao je nakon susreta trener Cedevite, a prenosi službena stranica HKS-a.

Drugo polufinale ponudilo je veliki spektakl i sjajnu igru Cibone koja je od početka do kraja kontrolirala rezultat. Predvođena raspoloženim Lukom Žorićem (30 poena, 14 skokova) Cibona je u punom Višnjiku otvorila utakmicu s prednošću 18:6, a nakon što je Zadar nakratko poveo 22:20 momčad Ante Nazora je u završnici druge četvrtine koševima Žorića, te tricama Uljarevića i Bošnjaka na odmor otišla s 10 poena viška (40:30). Žorić je četiri nova poena doveo Cibonu na +14 (44:30). Zadrani su zakratko zaprijetili, ali opet je nerješiva enigma za domaćine bio Žorić. Šime Špralja je vratio nadu Zadru (57:61), ali sve dvojbe uz Žorića rješavaju Ratkovica i Uljarević (dvije trice) za prvu ovosezonsku pobjedu Cibone nad Zadrom.

Uz spomenutog najboljeg igrača utakmice Luku Žorića kod Cibone u napadačkom dijelu istaknuli su se Karlo Uljarević (14) i Marko Tomas (13). Kod Zadra Steven Gray je ubacio 15 poena.