Igrane utakmice četvrtfinala... Kup K.Ćosića ”Cedevita i Cibona u polufinalu, Bosco u završnici pao od Zadra”…

U Splitu je utakmica četvrtfinala startao Završni F8 turnir Kupa Krešimira Ćosića. Najveće iznenađenje napravila je Gorica koja je svladala domaćina Spplit 71:63. Cedevita je slavila protiv Zaboka, Cibona protiv Adria Oil Škrljeva, a Zadar je u posljednjih sedam minuta slomio otpor Bosca. Tako će u polufinalu u četvrtak igrati Cibona – Zadar (16.30) i Cedevita – Gorica (19.00).

Cibona je u prvoj utakmici četvrfinala bila bolja od Adria Oil Škrljeva 78:71. Vukovi su otpor Škrljeva slomili tek u posljednje tri minute kada je pri rezultatu 67:67 Damir Markota ubacio prvo tricu, a nakon poena Marka Ljubičića i dvicu za +7 (74:67). Ivan Novačić (21) i Marko Ljubičić (15) su predvodili Cibonu, a kod Škrljeva Josip Barnjak je ubacio 15, a Karlo Uljarević 13 poena.

”Mislim da smo pokazali da je Kup specifično natjecanje u kojem ako ne uđete ozbiljno u utakmicu, svaki će protivnik pružiti dobar otpor. Važno je da smo pobijedili ovu utakmicu. U drugo poluvrijeme smo ušli puno ozbiljnije i agresivnije i mislim da nam je to donijelo pobjedu. Nemamo puno vremena za oporavak , ali se nadam da ćemo što prije skupiti snage i sutra odigrati dobru utakmicu.”..kazao je bek Cibone Josip Bilinovac.

Cedevita je upisala najuvjerljiviju pobjedu svladavši Zabok 98:73. Utakmica nije ponudila neizvjesnost, a Cedevitu su predvodili Toni Katić (17) i Andrija Stipanović (16). Kod Zaboka po 12 poena ubacili su Domagoj Proleta i Patrik Jambrović.

” Dobro smo otvorili utakmicu i tijekom cijele utakmice kontrolirali rezultat. Najbitnije je da smo raspodijelili minutažu i sutra čekamo protivnike.’‘..kazao je Toni Katić.

Bosco je poražen od Zadra 76:63 u utakmici gdje je momčad Ivice Burića bila u prednosti jedan dio susreta, ali je Zadar početkom posljednje četvrtine napravio seriju 11:0, a posljednju četvrtinu dobio s 16 koševa viška. Mario Little s 23 i Domagoj Vuković s 11 su predvodili Zadar, a kod Bosca Petar Babić je ubacio 12, a Vucić, Puljko i Primorac po 10.

”Mislim da smo se dobro držali do 33. minute, ali presudilo je njihovo iskustvo i dužina klupe. Možemo biti zadovoljni jer smo dali svoj maksimum i borili smo se od početka do kraja. Zadar je zasluženo pobijedio i želim im sreću u nastavku.”..kazao je Petar Babić.