Kaštelani i drugi puta uzeli bodove Boscu, Dinamo lako s Omišom, Medveščaku kobna završnica u Rijeci…

Startala je Liga za prvaka Prve muške lige. U prvom kolu Bosco je doživio domaći poraz od Ribole Kaštela 87:82. I drugi puta ove sezone Kaštelani su slavili u Trnskom u susretu s dva poluvremena. Prvo je pripalo Boscu 50:40 nakon što je drugu četvrtinu otvorio serijom 14:0 za 37:24. Gosti su uzvratili odličnom trećom četvrtinom gdje su napravili seriju 19:3 i poveli 67:60.  U završnici susreta najprije je Toni Biočić ubacio dvije trice za Ribolu Kaštela koja je imala +13 (80:67) na šest minuta prije kraja. Uzvratio je Luka Babić čije su trice prepolovile prednost gostiju (75:82), a nakon što je Ante Smolić ubacio za minus 3 (79:82) sve je riješila trica najboljeg igrača utakmice Ivana Svaline za 85:79.

Svalina je ubacio 32 poena (trice 6/10). Ante Perkušić je dodao 16, a Ante Delaš 14. Kod Bosca Luka Babić je ubacio 25, Smolić 24 uz 11 skokova.

Dinamo je uvjerljivo nadigrao Omiš Čagalj Tours 97:62. Gosti koji su nastupili bez svog najboljeg igrača i strijelca Ivana Mimice parirali su Plavima do 13.minute (30:27). Do poluvremena Dinamo preko Markote, Kraljica, Škare i Garafolića odlazi na +13 (48:35), a sve dvojbe rješava u završnici treće četvrtine kada je bilo 21 razlike (68:47). Hrvoje Garafolić s 2o poena i 7 asista je predvodio Dinamo. Ivan Nakić Vojnović je dodao 15, Mislav Majić 14, a David Ušić 12 uz 10 skokova. Kod Omiša Luka Pandurić je ubacio 16, a Dino Šipić 15 poena.

”Glavni cilj je bio ući u Ligu za prvaka i to smo ostvarili. Morali pohvaliti sve dečke koji su odigrali vrhunsku utakmicu i ovo je pokazatelj kako trebamo igrati dalje. Ako budemo i dalje igrali ovako kolektivno onda ćemo biti problem za sve protivnike u ovoj ligi”..kazao je Mario Štirjan, novi trener Dinama.

Danas je startala i Liga za ostanak Prve muške lige u kojoj je Medveščak doživio tijesan poraz u Rijeci kod Kvarnera 74:71. Nakon izjednačenog prvog dijela (41:41) u završnici treće četvrtine Zagrepčani su imali +8 (60:52). Susret je odlučen u posljednje dvije minute u koje se ušlo u egalu nakon čega je Elham Jashari zabio šut i bacanja za 72:68, a nakon trice Kristijana Vladovića pobjedu s linije slobodnih bacanja je potvrdio Vigo Bart. Domaćine je predvodio Gvido Guštin s 25 poena, a kod Medveščaka najviše je ubacio Borna Živković (20).