U nedjelju Hermes Analitica - Samobor, Amfora - Medveščak Kaštela tricama zaustavila Bosco, Dinamo se vratio pobjedama, Zapruđu opet kobna završnica…

U 10.kolu Prve muške lige Bosco je doživio domaći poraz od Ribole Kaštela, Dinamo je na domaćem parketu bio bolji od Omiša, a Zapruđu je bodove uzeo Kvarner 2010 iz Rijeke.

U derbiju kola Ribola Kaštela je zaustavila pobjednički niz Bosca i slavila u Zagrebu 95:92. Bosco je rezultatski dominirao samo u drugoj četvrtini (26:15) pa je na odmoru imao +6 (50:44). U nastavku smo gledali neizvjestan susret u kojem je nakon polaganja Luke Kature sredinom treće četvrtine momčad Ivana Tomasa imala +7 (61:54). U posljednju četvrtinu se ušlo u egalu (73:73), a goste je do pobjede u završnici povukao Ivan Svalina (89:82), da bi Mario Krešić, Ante Delaš i Krešimir Elez završili posao u Trnskom.

”Čestitamo bih Kaštelima na zasluženoj pobjedi. Mislim da su odigrali vrhunsku utakmicu. Činjenica je da nisam zadovoljan s obranom, ali sada da se vadim na obranu ne bi bilo pošteno prema Kaštelima. Oni su imali vrhunski šuterski dan gdje su ubacili 18 trica iz 31 pokušaja i na tome im treba čestitati”…kazao je trener Bosca Ivan Tomas.

Krešić je s 27 poena (trice 6/10) i 9 skokova predvodio goste. Delaš (trice 5/8) je dodao 22, a Elez 14. Kod Bosca Luka Krajnović je ubacio 27, a Ante Smolić (6sk) i Ante Krapić (6sk) po 17.

Dinamo se pobjedama vratio protiv Omiš Čagalj Toursa. Bilo je 77:64, a momčad Milana Ličine bolje je igrala u drugoj i trećoj četvrtini nakon koje je imala +11 (58:47). Gosti su nakon koševa Luke Petrašića i Karla Fulgosija na pet minuta prije kraja stigli na minus 4 (64:60), a sve je rješila serija Dinama 10:0 (trice Anzulovića i Klepe) za 74:60.

”Utakmica teška i tvrda s gostima koji su bili iznimno borbeni. Moram priznati svojim igračima da nisu stali do kraja. Rezultat nije realan baš na kraju jer smo zabili dva šuta u zadnje tri minute. Čestitam svojim dečkima na pobjedi i gostima na jako dobroj utakmici”..kazao je Milan Ličina, trener Dinama.

Andro Anzulović je predvodio Dinamo s 21 poenom. Luka Cvitanović je dodao 15, a Martin Klepo 12. Kod gostiju koji su igrali bez Ivana Mimice najefikasniji je bio Luka Pandurić (20).

Zapruđe je doživjelo novi domaći poraz. Ovoga puta bodove nosi Kvarner 2010 iz Rijeke koji je slavio 76:67. Zagrepčani su kao i veći dio ove polusezone igrali dobro u prvom poluvremenu (45:35), a nakon što se u posljednju četvrtinu ušlo u egalu (55:55) gosti su do pobjede stigli u posljednjih pet minuta kada su pri prednosti Zapruđa 64:62 napravili seriju 12:1 i uz četiri trice odjurili na 74:65. Siniša Štemberger je ubacio 20, Gvido Guštin 18 poena. Kod Zapruđa po 14 poena ubacili su Marko Bakula i Dorian Jelenek (9sk).