Kadeti: Zadru bodovi iz Dubrave, Cibona +31 u Osijeku…

Roman Čimbur predvodio Dubravu

Nakon jučerašnje pobjede Cedevite protiv Kvarnera iz Rijeke 83:76 (Gatarić, Kučić 17, Skelin 15) danas su nastupe u Jedinstvenoj kadetskoj ligi imali Dubrava i Cibona.

Dubrava je u svojoj dvorani ugostila Zadar i doživjela šesti poraz u devetom nastupu. Zadrani su slavili 84:71 odigravši bolju posljednju četvrtinu koju su dobili 30:14. Dubravaši su na poluvremenu imali prednost 40:37, a na osam minuta do kraja i 63:58. Tada Zadar radi ključnu seriju 12:0 koju su kreirali Tomislav Mihael Buljan i Maksim Matulina. Momčad Borisa Gnjidića uspijela je doći na minus 4 (67:71), ali ne i ugroziti pobjedu Zadra kojeg je predvodio spomenuti dvojac Buljan (23p, 16sk) i Matulina (21). Domagoj Horvat je ubacio 15. Kod Dubrave Roman Čimbur je ubacio 24 (9sk), Ivan Nazor 17, a Fran Cvitanović 14 poena uz 12 skokova.

Cibona je očekivano lako slavila u Osijeku kod KA Osijek 87:56. Hrvoje Majcunić je ubacio 27 (14 sk), Lukša Buljević 19 (12sk), a Filip Kalajžić 12 uz 18 skokova. Kod Osječana Nikola Mavretić je ubacio 11 poena.