Kadeti: Zadranima danas koban Bošnjak, Bosco bolji od Kvarnera…

foto. Mornar (aba-liga)

Danas su igrane dvije utakmice Jedinstvene kadetske lige. U derbiju Cedevita je u Domu košarke nadigrala Zadar 91:59, a Bosco je do četvrte pobjede stigao protiv Kvarnera 84:77.

Cedevita je protiv Zadra na poluvremenu imala +9 (44:35), a sve dvojbe rješila u trećoj četvrtini kada je stigla do 19 koševa viška. Na ulasku u posljednju četvrtinu bilo je +21 (70:49), a do kraja susreta prednost je samo rasla. Matej Bošnjak je s 27 poena (šut 11/16) uz 12 skokova predvodio Cedevitu. Aleksa Gatarić je dodao 16, a Ivan Badžim 13 poena. Kod Zadra bolji ostalih Lovre Stanović (11) i Maksim Matulina (10).

Bosco je nakon poraza u Koprivnici slavio protiv Kvarnera u utakmici koju su bolje otvorili gosti (20:10), a Bosco preokret napravio u trećoj četvrtini koju je dobio 30:16. Domaćine je do pobjede u završnici dovukao Josip Šarić koji je uz 23 poena imao 13 skokova. Stjepan Juroš je dodao 19, a Roko Sekulić 12 poena. Kod Kvarnera Vito Smojver je ubacio 25, a Bojan Baić 21.