Varaždincima bodovi iz Rudeša, sutra derbi Zadra i Cibone…

Ovog vikenda igraju se utakmice 7.kola Jedinstvene kadetske lige. Rudeš je u svojoj dvorani danas ugostio Vindiju iz Varaždina koja je slavila 69:64. Neizvjestan susret rješen je u posljednjoj minuti. Gosti su tricom Luke Čevre poveli 63:62 na ulasku u posljednju minutu. Promašeni napad Rudeša s linije slobodnih bacanja kaznio je Matija Pavlic. Andrej Matić je smanjo na 64:65, anakon što je Tibor Kovačić zabio oba bacanja tricom je pokušao izjednačiti Aldin Hasanbegović. Čevra je samo potvrdio pobjedu Vindije u koju je Pavlic ugradio 24, Kovačić 14 (10 as), a Čevra 13 poena (11 sk). Kod Rudeša Mak Vuković je ubacio 25 (11 sk), Matić 14, a Hasanbegović 11 poena.

Sutra (nedjelja) derbi se igra u Zadru gdje se sastaju dvije neporažene momčadi Zadar i Cibona, a Cedevita Junior će pobjedu tražiti u susretu protiv Sonik Puntamike.