Igrane dvije utakmice Jedinstvene lige... Dubrava poražena u Zadru, Cedevita u završnici nadigrala Dubrovnik..

Danas su igrane dvije utakmice Jedinstvene kadetske lige. U 16.kolu Dubrava je gostovala u Zadru gdje je poražena 82:67, a Cedevita je u zaostaloj utakmici 6.kola u Domu košarke svladala Dubrovnik 105:79.

Dubrava u Zadru nije ”došla” na prvu četvrtinu koju je Zadar dobio 29:12. U nastavku su domaćini rutisnki sačuvali prednost i drugi puta ove sezone slavili protiv Dubravaša koji su upisali i jedanaesti poraz s kojim su izgubili i teoretske šanse za osvajanjem četvrtog mjesta. Domaćine je predvodio Gabrijel Majica s 24 poena, a pretkadet Duje Brala je dodao 19 uz 12 skokova. Kod Dubrave koja je nastupila sa osam igrača i imala rekordnih 30 izgubljenih lopti najefikasniji Jan Grabovac (22), a Ivan Dadić je dodao 11.

Cedevita je u konačnici uvjerljivo nadigrala Dubrovnik, ali treba naglasiti da su gosti na ulasku u posljednju četvrtinu imali mini zaostatak 69:68. Tada Cedevita radi seriju 24:6 i odvodi utakmicu prema novoj pobjedi. Matej Bošnjak je ubacio 28 poena uz 15 skokova. Karlo Lukačić je dodao 18, a Žarko Parlov 17. Kod Dubrovnika Niko Stasjuk je ubacio 25, a Petar Koprivica 20.