Kadeti: Cibona uvjerljiva, Cedevita slavila u Osijeku, Rudeš poražen kod lidera…

Odigrane su utakmice 8.kola Jedinstvene kadetske lige u kojima je Cibona upisala uvjerljivu domaću pobjedu nad Sonik Puntamikom iz Zadra. Cedevita Junior je slavila u Osijeku, a Rudeš je uvjerljivo poražen na gostovanju kod vodećeg i neporaženog Zadra.

Cibona je u pobjedi 114:72 imala 20 skokova više od Sonik Puntamike koja još čeka prvu pobjedu. Zadrani su se dobro držali prvo poluvrijeme (48:40), a onda su mladi Cibosi u trećoj četvrtini ubacili 36 poena i odjurili prema sedmoj pobjedi. Luka Kujundžić s 31 poenom i 12 skokova predvodio je sastav Ivana Jurana. Vito Vujović je dodao 24, Fran Belas 20, a Noa Svoboda 14. Kod Sonik Puntamike većinu poena ubacio je dvojac David Pavin (31) i Šime Mrkić (28).

Cedevita Junior je slavila u Osijeku kod KA Osijek 72:60. Zagrepčani su vodili cijelim tijekom susreta, a predvodili su ih Lovro Došen s 18 poena, Andrija Jelavić s 15 i čak 23 skoka, te Ivan Mateković s 14 poena. Kod Osječana najefikasniji Ivan Pudar (20).

Rudeš je poražen kod Zadra 100:62 u utakmici gdje su domaćini opravdali ulogu favorita. Antonio Sikirić (18) i Ante Beljan (14) predvodili su Zadar, a kod Rudeša bolji od ostalih Mak Vuković (16).