Kadeti: Cibona teško protiv FSV-a, Zadru bodovi kod Cedevite Junior…

Kompletirano je 2.kolo Jedinstvene muške kadetske lige. Nakon jučerašnjeg poraza Rudeša u Splitu danas su nastupe imali Cibona i Cedevita Junior. Cibona je bila domaćin FSV-u iz Rijeke, a Cedevita Junior je ugostila Zadar.

Cibona je protiv FSV-a slavila tijesnu pobjedu 89:85. Iako su Cibosi bolje otvorili susret (23:14) uporni Riječani su nakon trice Jakova Rajkovića i koša Roka Veršića poveli 30:27. Lovro Hajdinović je uz Nou Svobodu i Vitu Vujovića bio pokretač mini prednosti Cibone na odmoru 42:40. Cibona je u trećoj četvrtini imala 10 razlike (55:45), ali je FSV opet stigao u egal (59:59). Na ulasku u posljednjih pet minuta  bilo 78:74, a tada Roko Mirković ubacuje tricu, a Filip Kalajžić pogađa šut za 83:74. Još jedna povratak FSV-a nakon trice Ante Volarevića za 84:81, ali važan koš zabija Kalajžić.

Svoboda je ubacio 23, Kalajžić 19 uz 14 skokova, Hajdinović 12, a Vujović 11 poena. Kod FSV-a Volarević je ubacio 27, a Veršić 14 poena.

Cedevita Junior je nakon poraza u Varaždinu odigrala još jednu utakmicu na veliki broj poena i doživjela drugi poraz. Iz doma košarke bodove nosi Zadar koji je slavio 111:99. Nakon izjednačenog prvog dijela (50:50) Zadar je u trećoj četvrtini nakon prednosti Cedevite Junior 59:56 napravio seriju 13:2 za 69:61. Raspoloženi Krševan Klarica odevo je Zadar za 74:63, a nakon trice Domagoja Horvata u posljednju četvrtinu gosti ulaze s +10 (80:70). Andre Skelin, Luka Krajnović i Vice Zanki vratili su momčad Anđelka Matova u susret (96:99), ali su Klarica i Ante Beljan ipak otklonili nalet domaćina i bodovi su krenuli prema Zadru.

Klarica je utakmoicu završio s 34 poena i gađao bacanja 10-10, baš kao i njegov suigrač Antonio Sikirić koji je ubacio 25. Beljan je dodao 21 uz 14 skokova, a Horvat 20 uz 10 osvojenih lopti. Kod CJ Skelin je ubacio 30 uz 12 skokova, Zanki 26, Krajnović 18, a Bojan Tišma 13.