Kadeti: Cibona prošla i Varaždin, druga pobjeda Rudeša, Cedevita Junior pala u Splitu…

Igrane su utakmice 5.kola Jedinstvene muške kadetske lige nakon kojih su Cibona i Zadar ostali jedine neporažene momčadi.

Cibona je gostovala kod najugodnije iznenađenja lige Vindije u Varaždinu i upisala pobjedu 84:76. Presudila je prva četvrtina koju su Cibosi dobili 31:17. Roko Hajdinović je ubacio 29 poena. Roko Mirković je dodao 16, Noa Svoboda 15, a vrijedi izdvojiti i 10 poena i 20 skokova Filipa Kalajžića. Kod Vindije Matija Pavlic je ubacio 20 poena.

Rudeš je drugu uzastopnu pobjedu upisao u svojoj dvorani protiv KA Osijek. Bilo je 68:63, a sastav Edina Hadžića do pobjede je stigao u završnici utakmice točnije u posljednjoj četvrtini koju je dobio 16:5. Osječani su vodili 62:61 na dvije minute prije kraja kada prvo Juraj Golemac, a nakon toga i Mak Vuković zabijaju za 65:62. Vuković je utakmicu završio s 13 poena, a Tin Salopek je dodao 11. Kod gostiju Blaž Vojedilov i Marin Jurić su ubacili po 20 poena.

Cedevita Junior je četvrti poraz upisala u Splitu gdje su domaćini bili uvjerljivi 82:63. Nakon izjednačene prve četvrtine (18:18) Splićani su u drugoj napravili 14 razlike i usmjerili susret na svoj mlin. Antonio Šantić s 23 poena i 11 skokova najbolji kod Splita, a kod CJ Duje Damjanić je ubacio 16, a Lovro Došen (6 as) 15 poena.