Kadeti: Cibona nakon produžetka slavila u Splitu, Bosco u minuti slomio Dubravu, Cedeviti bodovi iz Osijeka…

Igrane su sve utakmice 12.kola Jedinstvene kadetske lige.

U derbiju Cibona je nakon produžetka slavila u Splitu 102:99. Iako je imala 9 razlike (86:77) na dvije i pol minute do kraja Cibona nije uspijela dobiti utakmicu u regularnom vremenu. Ante Perkušić i Tonči Lisica su tricama u završnici dovukli domaćine do produžetka (90:90) u kojem su Noa Svoboda i Hrvoje Majcunić predvodili Cibone, a Lovro Hajdinović ubacio završni koš za pobjedu 102:99.

Majcunić je s 36 poena (trice 6/7, 10sk) predvodio Cibonu. Lukša Buljević i Svoboda su ubacili po 18, a Filip Paponja 11 uz 9 asista. Kod Splita Perkušić je ubacio 35 poena uz 15 skokova, a Lisica je dodao 23.

Zagrebački dvoboj u Trnskom između Bosca i Dubrave pripao je domaćinima koji su slavili 75:66. U posljednju četvrtinu se ušlu u egalu (49:49), a Bosco je do pobjede stigao u posljednjih 70 sekundi kada je napravio seriju 11:0. Sve je pokrenula trica Luke Mršića, a četiri uzastopna poena ubacio je Roko Sekulić. Bosco je predvodio Josip Šarić koji je uz 21 poen imao 12 skokova. Mršić je dodao 16, a Stjepan Juroš i Sekulić po 14 poena. Kod Dubrave 18 poena je ubacio povratnik Roman Čimbur, a 17 Ivan Nazor.

Cedevita je slavila u Osijeku 72:54, a ključnu prednost napravila u drugoj četvrtini koju je dobila 20:4. Frano Miloloža je ubacio 19, Aleksa Gatarić 16, a Luka Kujundžić 10 poena. Kod Osječana Petar Kozić je ubacio 11 poena.