Kadeti: Cibona slavila u Osijeku, Cedevita Junior nakon produžetka pala u Varaždinu, Rudešu domaći poraz…

Rudeš - FSV

Startala je Jedinstvena kadetska liga. U prvom kolu Cibona je slavila u Osijeku kod KA Osijek 88:62. Domaćini su rezultatski priključak držali gotovo do završnice treće četvrtine nakon koje je bilo 60:50 za Cibonu. Uvjerljivo otvaranje posljednje četvrtine Vukova koji su serijom 14:3 otišli na +21 (74:53).

Noa Svoboda s 27 poena (sl.bac 10-10), 10 skokova i 8 asista predvodio je sastav Ivana Jurana. Lovro Hajdinović je dodao 19 uz 9 skokova, a Vito Vujović 17 uz 11 skokova. Kod Osječana uvjerljivo najbolji Marin Jurić s 26 poena. Blaž Vojedilov je dodao 11.

Cedevita Junior je u dramatičnom susretu nakon produžetka poražena od Vindije u Varaždinu 104:103. Junak domaćina bio je Matija Pavlic koji je u svojih 39 poena njih 13 ugradio u produžetku kada je s tri uzastpne trice i košem za prednost i pobjedu 104:103 anulirao prednost CJ 103:96. Domaćini su bolje otvorili susret (20:9) i vodili do četiri minute prije kraja kada je sa sedam poena Andre Skelina, te  Luke Krajnovića momčad Anđelka Matova povela 81:77. Vindiju je u susret vratio Vito Periša, a nakon poena Tibora Kovačića jedno bacanje je ubacio Pavlic za 88:85. Skelin je zabio tricu za produžetak (88:88), a u njemu je unatoč prednosti CJ slavio domaćin.

Pavlic je uz spomenutih 39 poena (šut 14/23) igradio 9 skokova. Kovačić je dodao 20, a Adi Stajku 19 uz 12 skokova. Kod CJ koja nastupa s velikim brojem igrača mlađeg 2004.godišta Krajnović je ubacio 35 poena uz 13 asista. Skelin je dodao 33 uz 22 skoka, a Vice Zanki i Florijan Sabljić po 12.

U svom debitanskom nastupu u ligi Rudeš je ugostio FSV iz Rijeke i doživio poraz 96:85. Momčad Edina Hadžića imala je prednost 77:73 na nešto više od pet minuta prije kraja, ali su završnicu bolje odigrali gosti koji su uz dvije trice Ante Volarevića i jednom Antuna Sablića poveli 91:85 i stigli do premijerne pobjede. Volarević je uz 34 poena imao 16 skokova. Antun Veršić i Sablić su dodali po 19, a Toni Gašparac 15 poena. Kod Rudeša po 14 poena ubacili su Aldin Hasanbegović (11 sk) i Ivica Lebeda (9 sk). Andrej Matić i Viero Mujanović su dodali po 13.