Kadeti: Cibona na krilima Buljevića uzvratila Zadru, Bosco poražen u Koprivnici…

Večeras su igrane dvije utakmice Jedinstvene kadetske lige. U derbiju Cibona je u KC Dražen Petrović slavila protiv Zadra 73:69, a Bosco je poražen u Koprivnici 61:67.

Cibona je povela protiv Zadra 20:10, ali je tek u završnici prvog dijela serijom 10:2 stigla do prednosti 43:37. Zadrani se nisu predavali pa su na pet minuta prije kraja tricom Duje Brale posljednji puta poveli 63:61. Tada Cibona radi seriju 10:1 i stiže do nove pobjede uzvrativši Zadranima za poraz u prvom dijelu. Cibose je opet predvodio raspoloženi Lukša Buljević koji je ubacio 27 poena uz 17 skokova. Filip Kalajžić je dodao 16, a Hrvoje Majcunić 11 uz 14 skokova. Kod Zadra 17 poena je ubacio Domagoj Horvat, a po 11 Brala, Maksim Matulina i Karlo Kovačević.

Bosco je poraza u Koprivnici koštala treća četvrtina koju su domaćini dobili 18:6. Stigla je momčad Marijana Bagarića u završnici na 59:57 i imala napad, ali pokušaji Mršića i Muse nisu bili uspješni. Patrik Lovrić s 24 poena najbolji kod Koprivnice, a kod Bosca po 15 poena ubacili su Teo Musa i Josip Šarić.