Kadeti: Cibona bolja od Splita, prva pobjeda Rudeša, treći poraz Cedevite Junior…

Danas su nastupe u 4.kolu Jedinstvene kadetske lige imala sva tri zagrebačka kluba. Cibona i Rudeš su upisali pobjede, Cedevita Junior poraz.

Cibona je ugostila Split i slavila 87:79. Noa Svoboda je ubacio 29 poena (šut 13/24) uz 8 asista. Lovro Hajdinović je ubacio 16, a Vito Vujović (7 sk, 5 as) i Filip Kalajžić (15 sk) po 12 poena. Kod Splićana Antonio Šantić je ubacio 26 poena uz 14 skokova.

Rudeš je do prve pobjede stigao na gostovanju kod Sonik Puntamike u Zadru. Bilo je 75:66 u susretu kojeg je bolje otvorio Rudeš (24:13), a do pobjede je stigao u nastavku uz 13 poena Lovre Škare, 12 Maka Vukovića te po 11 Ivice Lebede i Aldina Hasanbegovića. Domaćine je predvodio David Pavin (25), a Šime Mrkić je ubacio 19.

Cedevita Junior je dobila prvu i četvrtu četvrtinu protiv FSV-a iz Rijeke ali to nije bilo dovoljno za drugu ovosezosnku pobjedu. Gosti su slavili 76:68 uz 24 poena Ante Volarevića i 17 Roka Veršića. Kod CJ Lovro Došen je ubacio 20 poena uz 6 asista, a Duje Damjanić 14.