Kadeti: Cedevita pobjedom završila Jedinstvenu ligu, težak poraz Dubrave…

foto. basketball.hr

Jedinstvena kadetska liga polako ulazi u svoju završnicu nakon čega ćemo doznati četiri klubova koja će nastupiti na Završnom turniru. Cedevita je danas u Rijeci odigrala svoju posljednju utakmicu i svladala Kvarner 90:64 te će vjerojatno s drugog mjesta krenuti na završni turnir.

Cedevita je u Rijeci imala i 13 razlike u trećoj četvrtini, ali su domaćini zahvaljujući raspoloženom Viti Smojveru stigli na minus 1 (61:60). Sve je rješeno u posljednjih deset minuta koje je Cedevita otvorila serijom 20:0 za sedam minuta. Dvojac Ivan Badžim – Roko Rađa ubacio je prvih 15 poena, a pridodali su se Vito i Bruno Strunjak. Četvrta četvrtina završila je 37:4 za goste, a Zagrepčani su nastupili bez Mateja Bošnjaka. Sastav Anđelka Matova predvodili su Rađa (18), Andre Skelin (15p, 19sk), Aleksa Gatarić (12) i Vito Kučić (11). Kod Kvarnera Ante Volarević je ubacio 20 (11sk), Smojver 18, a Bojan Baić 16 poena.

Dubrava je nakon domaćeg poraza od Splita danas gostovala u Zadru gdje su domaćini nadigrala oslabljene Dubravaše (nisu igrali Cvitanović, Nazor i Paleka) 130:75. Sve je za Dubravu izgledalo dobro do 13.minute kada su bili u zaostatku 35:28. Tada Zadrani u čeriri minute rade seriju 18:0, a na poluvremenu imaju +28 (64:36). U nastavku su domaćini nastavili trpati koš Dubrave koja je imala 31 skok manje. Krševan Klarica (27) i Duje Brala (22p, 10 sk) predvodili su domaćine, a kod Dubrave Roman Čimbur je ubacio 26 poena, a Gabriel Max Herjavić 17.