Kadeti: Cedevita bolja od Splita, Šibenik od Bosca, Cibona poražena u Zadru…

Danas je nastavljena Jedinstvena kadetska liga, a nastupila su tri zagrebačka kluba. Cedevita je kao domaćin svladala Split 77:58. Cibona je poražena u Zadru 77:75, a Bosco u Šibeniku 100:88.

Cedevita je protiv Splita bolje otvorila susret (24:12), a Splićani su početkom treće četvrtine smanjili na 43:38 da bi se Cedevita vratila na 11 razlike (51:40). Držala je momčad Anđelka Matova prednost u nastavku susreta, a raspoložen je bio Vito Kučić koji je uz 23 poena imao 9 osvojenih lopti i 6 asistencija. Aleksa Gatarić je dodao 11, a Zvonimir Stunja 10. Kod Splita ponajbolji Antonio Šantić s 20 poena i 12 skokova.

Cibona je u Zadru vodila 26:9 u 13.minuti, a na poluvremenu imala 13 razlike (38:25). Zadrani su grickali prednost Vukova i u 37.minuti Krševan Klarica ubacuje za prednost 69:68. Uspio je na ulasku u posljednju minutu Filip Paponja ubaciti tricu za prednost Cibone 75:74. Maksim Matulina je ubacio jedno bacanje, a nakon izgubljene lopte Paponje i dvicu za pobjedu domaćina.

Duje Brala s 20 i Domagoj Horvat s 13 su predvodili Zadar, a kod Cibone Paponja je ubacio 26, Filip Kalajžić 12, a Lukša Buljević 11.

Bosco je u trećem susretu u tri dana na gostovanju u Dalmaciji poražen u Šibeniku 100:88. Dvojac Ivan Živković (31) i Juraj Pleadin (29) su predvodili domaćine, a kod Bosca Roko Sekulić je ubacio 30 poena.