Bosco na trodnevnom gostovanju u Dalmaciji... Kadeti Bosca na korak od iznenađenja u Splitu…

Na prvoj od tri uzastopne utakmice u Dalmaciji kadeti Bosca su upisali poraz. U unaprijed igranoj utakmici 13.kola Jedinstvene lige domaći Split je slavio pobjedu 66:64.Momčad Marijana Bagarića se odlično držala prvo poluvrijeme nakon kojeg je imala zaostatak 34:29. Odlična igra u trećoj četvrtini kada su Luka Mršić, Ivan Budimlija i Stjepan Juroš kreirali prednost 52:41. Splićani su uzvratili serijom 13:2 i na ulasku u posljednjih deset minuta imali prednost 54:52. Na šest minuta do kraja Split je vodio 66:57, ali do kraj ostao bez poena što je uporni Bosco iskoristio i serijom 7:0 u posljednje dvije minute ušao s zaostatkom 66:64. U završnici prava drama u kojoj je Luka Bulić pokušao tricama donijeti prednost i pobjedu Boscu, a domaćini su uz dosta sreće stigli do pobjede.

Splićane koji su trice šutirali 6/35 predvodio je Ante Perkušić s 34 poena i 17 skokova. Lovre Štambuk je dodao 15. Kod Bosca Budimlija je ubacio 16, Juroš 15, a Roko Sekulić 14 poena.

Bosco u subotu gostuje u Zadru, a u nedjelju u Šibeniku.