Juniori Cibone preko Cedevite u finale ABA lige…

U finalu završnig turnira juniorske ABA lige u Slavonskom Brodu igrati će Cibona i C.Zvezda. Cibona je u polufinalu bila bolja od Cedevite 76:59, a C.Zvezda je svladala Igokeu 73:66. Finale se igra u nedjelju od 15 sati.

Zagrebački dvoboj u polufinalu nudio je neizvjesnot u prvom poluvremenu nakon kojeg je Cibona imala mini prednost 36:35. Nastavak je tricom otvorio Roko Prkačin, a ključnu prednost Cibona je napravila u završnici te dionice kada je serijom 10:0 stigla do 13 razlike (56:43). Početkom posljednje četvrtine Lovro Gnjidić i Prkačin ubacuju za +17 (62:45) što Cedevita u konačnici nije uspijela ozbiljnije ugroziti.

Prkačin je s 26 poena i 14 skokova predvodio Cibonu. Danko Branković je dodao 18 uz 12 skokova, Sandro Rašić 12, a Dino Bistrović 9. Kod Cedevite Rok Radović je ubacio 20 poena, a Ante Brzović 15.

”Taktički smo nadmudrili Cedevitu u dosta segmenata. Ono što sam govorio uoči utakmice se pokazalo točnim a to je da će onaj tko dominira u skoku pobjediti utakmicu. Mi smo imali 12 skokova više, 15 skokova u napadu. Bila je nervoza jer je velik ulog i bio u pitanju pa smo i očekivali velik broj promašenih šuteva tako da smo znali da će skok biti ključan, međutim, kad se lomila utakmica obrana je napravila odličan posao na njihovim bekovima. Još jednom čestitam svojim dečkima, idemo se dobro odmoriti i pokušati sutra donijeti titulu u Zagreb!”..kazao je trener Cibone Ivan Juran, a prenosi cibona.com

“Bila je to teška i tvrda utakmica. Izgubili smo od trenutno boljeg protivnika. U prvom poluvremenu smo bili u egalu. Odlučila je treća četvrtina i velik broj skokova u napadu Cibone. Mi smo imali dosta izgubljenih lopti i s 13 posto šuta za tri poena teško je očekivati bolji rezultat”, izjavio je trener juniora Cedevite Marko Trninić, a prenosi kkcedevita.hr