Juniori Cibone i Cedevite upisali druge pobjede…

foto. Mornar (aba-liga)

Drugog dana polufinalnih juniorskih turnira ABA lige Cibona i Cedevita su upisali druge pobjede.

Cibona je nakon današnje pobjede protiv Budućnosti Voli večeras slavila protiv domaćina Zadra 87:81. Mladi Cibosi su do prednosti stigli u trećoj četvrtini kada je Sandro Rašić ubacio dvije trice, a pridodali se Luka Cvitanović i Danko Branković za prednost 70:61. Zadrani se u posljednjoj četvrtini nisu predavali već stigli do izjednačenja (75:75). U neizvjesnoj završnici Rašić je ubacio za +4 (85:81), a pokušaj trice Jure Planinića i Vite Barbaroše nisu bili uspješni pa su Rašić i Vito Porobić ubacili po jedno bacanje za konačnih 87:81.

Branković je utakmicu završio s 21 poenom. Rašić je dodao 18 (trice 5/8), Cvitanović 13, a Roko Prkačin 12 uz 13 skokova i 5 asista. Zadar je predvodio Planinić (21p, 11sk), a Mario Fantina je dodao 16.

Cibona nakon 3.kola ima dvije pobjede, a u subotu je od 11.45 očekuje utakmica protiv C.Zvezde.

Poredak: C.Zvezda (3-0), Cibona (2-1), Partizan (1-2), Zadar (1-2), Petrol Olimpija (1-1), Budućnost Voli (0-2)

Cedevita je u Baru uvjerljivo nadigrala domaćina 94:66 i napravila veliki korak prema završnom turniru. Na poluvremenu je bilo 11 razlike (40:29), a prednost je u nastavku samo rasla. Karlo Matković je s 24 poena i 11 skokova predvodio momčad Marka Trninića. Matej Bošnjak je dodao 14 uz 12 skokova, Ante Brzović (7 sk) i Žarko Parlov (7 as) po 12, a Vito Strunjak 11. Domaćine je predvodio Balša Živanović (15).

U subotu Cedevita igra protiv Igokee (11.45)

Poredak: Cedevita (2-0), Krka (1-2), Mornar (1-2), Mega Bemax (1-1), Igokea (1-1)