Posljednji dan polufinalnih turnira ABA lige... I juniori Cibone izborili završni turnir ABA lige…

Posljednjeg dana polufinalnih turnira ABA lige juniori Cibone su u Zadru svladali Partizan, a Cedevita je u utakmici koja nije imala rezultatski značaj poražena od Krke.

Cibona je svladala Partizan 71:64 i tako upisala treću pobjedu koja joj je uz poraz Petrol Olimpije od C.Zvezde donijela drugo mjesto i nastup na završnom turniru.  Odličnom drugom i trećom četvrtinom Cibona je slomila otpor Partizana. Na ulasku u posljednjih deset minuta bilo je 15 razlike (58:43). Roko Prkačin je bio najefikasniji s 20 poena. Po 14 su dodali Sandro Rašić i Dino Bistrović (9sk, 5 as), a 10 Danko Branković uz 10 skokova. Kod Partizana Đorđe Pažin je ubacio 22.

Cedevita je u Baru poražena od Krke 92:87, a momčad iz Novog Mesta je na poluvremenu imala 20 razlike (57:37). Vito Čubrilo je ubacio 20, Matej Bošnjak 16 (12 sk), a po 12 su dodali Danijel Pavičić i Karlo Matković. Krku je predvodio Nik Reberšak (23). I prije ovog susreta Cedevita je povrdila osvajanje prvog mjesta i plasman na završni turnir.