Svladani prošlogodišnji prvaci... Juniori Cedevite pobjedom otvorili turnir u Baru…

Lovre Žaja foto: aba-liga.com

Juniori Cedevite pobjedom protiv Mege Bemax 66:65 otvorili su polufinalni turnir ABA lige u Baru (Crna Gora). Nakon neizvjesnog prvog dijela (31:32) momčad Marka Trninića je u završnici treće četvrtine preko Bošnjaka, Žaje, Radovića, Čubrila i Matkovića stigla do 9 razlike (54:45). Slabije otvaranje posljednje četvrtine Mega Bemax koristi za povratak u susret i izjednačanje (56:56) na ulasku u posljednjih pet minuta. Prava drama viđena je u samoj završnici kada je Mega Bemax na 47 sekundi do kraja imala prednost 65:63. Čovjek odluke bio je Rok Radović koji je prvo izjednačio, a onda ubacio jedno od dva bacanja za 66:65.

Radović je utakmicu završio sa 16 poena i 5 asista. Matej Bošnjak je dodao 14 uz 13 skokova i 4 asista, Karlo Matković 12, a Ante Brzović 11. Kod Mege Luka Cerovina je ubacio 19 poena.