U PONEDJELJAK U 15.00 ZA PRVAKA HRVATSKE IGRAJU CIBONA - CEDEVITA JUNIORI CEDEVITE NAKON PRODUŽETKA DO FINALA PH…

Juniori Cedevite izborili su plasman u finale Prvenstva Hrvatske. U drugoj polufinalnoj utakmici izabranici Mladena Starčevića nakon produžetka svladali su GKK Šibenik 105:100. Tako će u ponedjeljak u finalu od 15 sati u KC Dražen Petrović igrati Cibona – Cedevita, a od 13 sati u utakmici za treće mjesto Split- GKK Šbenik.

Cedevita je do pobjede stigla u dodatnih pet minuta, a Šibenik ja na 2,08 do kraja četvrte četvrtine imao 8 koševa viška. Ipak serijom 8:0 Cedevita je izborila produžetak u kojem je uspijela slaviti pobjedu. Šibenčani su u prvom poluvremenu ubacili 6 trica, a početkom druge četvrtine imali prednost 28:22. Ipak do poluvremana Cedevita predvođena Džananom Musom prvo poluvrijeme rješava u svoju korist 47:40.
Ced-Šiben k+jun 22

Uporni Šibenčani nisu se predavali u nastavku, a Domagoj Šarić i Toni Nakić uspijevaju vratiti neizvjesnost u susret, a čak štoviše Šibenik je u 28.minuti nakon trice Nakića imao prednost 61:59. Na isteku treće četvrtine bilo je 69:67 za Cedevitu. Raspoloženi šibenski dvojac kreirao je prednost 77:73 za posljednjih pet minuta. Promašene zicere i slobodna bacanja Cedevite koristi Šbenik koji preko Paića i Nakića u posljednje četiri minute ulaze s prednošću 81:73. Važnu tricu za Šibenik ubacuje Pavao Paić za prednost 86:78 na 2,08 do kraja. Kada se činilo da je utakmica za Cedevitu izgubljena serijom 8:0 stižu do izjednačenja (86:86), a Šibenik je imao posljednji napad koji nisu realizirali pa se ušlo u produžetak.

U produžetku je Cedevita brzo slomila otpor Šibenika i već nakon dvije minute stigla do 8 koševa viška koje je sačuvala do kraja susreta.