Turniri u Baru i Zadru... Juniori Cedevite izborili završni turnir ABA lige, drugi poraz Cibone…

U Baru (Crna Gora) i Zadru igra se treći dan polufinalnih turnira ABA lige za juniore. Cedevita je u Baru upisala i treću pobjedu i na taj način izborila završni turnir. Cibona je u Zadru doživjela tijesan poraz od Crvene Zvezde i još nije izgubila sve šanse za završnim turnirom.

Cedevita je nadigrala Igokeu 80:67 u susreti gdje su izabranici Marka Trninića već do poluvremena (44:30) usmjerili tijek utakmice na svoj mlin. Vito Čubrilo (22p, 6 as), Matej Bošnjak (15p, 6 sk, 7 as), Žarko Parlov (14p) i Ante Brzović (13p, 8 sk) predvodili su Cedevitu do treće pobjede. Dalibor Ilić s 15 poena najefikasniji kod Igokee. Cedevitu u nedjelju očekuje susret protiv Krke koji za zagrebačku momčad nema rezultatski značaj.

Zvezda je pobjedom protiv Cibone 63:61 potvrdila prvo mjesto u skupini koja se igra u Zadru, a Vukovima ostala prilika da u nedjelju svladaju Partizan i uz neke druge rezultate izbore završni turnir. Beogradska momčad je dobila prvo poluvrijeme 43:27, a Cibona u nastavku igrala puno bolje i smanjivala razliku. Na isteku treće četvrtine bilo je 50:42, a nakon što je Zvezda u posljednjih pet minuta ušla s +10 (57:47) momčad Ivana Jurana je tricama Rašića i Cvitanovića, te poenima Prkačina i Brankovića došla do izjednačenja (61:61). Zvezdu je u prednost doveo Lazar Vasić, a pokušaj Luke Cvitanovića za tricu koja bi Cibosima donijela pobjedu nije bio uspješan.

Roko Prkačin protiv Zvezde (foto: aba-liga.com)

Nemanja Popović s 19 poena je predvodio Zvezdu, a kod Cibone Danko Branković je ubacio 18 poena uz 11 skokova, Roko Prkačin je dodao 13 uz 10 skokova, Sandro Rašić 12, a Dino Bistrović i Cvitanović po 7.