JKL: Cedevita Junior i Cibona uvjerljivo startali, Boscu završnica protiv Zadrana…

Startala je Jedinstvena kadetska liga Hrvatske. U 1.kolu danas su nastupala sva tri zagrebačka kluba. U prvom susretu Bosco je u SD Boško Božić Pepsi slavio protiv Puntamike iz Zadra 68:61. Zagrepčani su u prvom dijelu imali najvećih +7 (18:11), a na odmoru 33:31. Gosti su početkom posljednje četvrtine zakratko poveli (47:46), a seriju Bosca 13:2 započeo je tricom Vito Čretni, nastavili Marat Kos i Ivor Vušak za 56:49. U završnici je Šimun Lončar vratio Zadrane u susret (64:61), ali su Kos i Vušak s linije slobodnih bacanja odveli Bosco do startne pobjede.

”Tvrda utakmica od početka s malim brojem koševa. Previše smo uzimali šuteva, a premalo napadali reket i išli smo praktički njima na ruku jer imaju više igrače. Obrana je u prvom poluvremenu bila korektna, a poslije smo malo popustili. Ipak na kraju smo se malo posložili i uspijeli dobiti utakmicu”..kaže trener Bosca Pavel Sovulj.

Kos je s 19 poena predvodio Bosco. Mislav Božo Šako je dodao 14, a Vušak 9. Kod Puntamike najefikasniji Lončar (15).

Cedevita Junior je u svojoj dvorani uvjerljivo nadigrala Vrijednosnice Osijek 101:54. Većč nakon prvog poluvremena (51:15) sastav trenera Nenada Kukića riješio je pitanje pobjednika.

“Pred samu utakmicu smo se pribojavali jer nam je zbog samoizolacije ili ozljeda izostalo 5 igrača i nismo očekivali ovako laganu utakmicu. Moram pohvaliti dečke koji su prvo poluvrijeme odigrali besprijekorno i u napadu i obrani i mislim da su zaslužili pobijediti s ovako velikom razlikom.”..kazao je trener CJ Nenad Kukić

Domaćine je predvodio Noa Zemljić s 20 poena. Jakov Brkić je dodao 15, Matej Akrap 14 (13sk), Lovre Pešić 12, a Marko Ljubičić 11. Kod Vrijednosnica Osijek najefikasniji je bio Gabrijel Flanjak (15).

Cibona je opravdala ulogu favorita na gostovanju kod Međimurja. Cibosi su slavili uvjerljivu pobjedu 121:59 u utakmici gdje su domaćini na startu poveli 11:10, a nakon toga je Cibona napravila veliku seriju 37:3 i već do odmora imala 40 razlike (66:26). Kod Cibone Zvonimir Kujundžić i Luka Frančešević su ubacili po 21, Karlo Križanac 20 (16sk), a Josip Pavković (13sk) i Grgo Katić po 17. Kod Međimurja ponajbolji Lovro Marčec 13.