1.kolo Prve lige... Jelenek utišao Medvjede, Dinamo uz navijače slomio Kaštela…

U nedjeljnim utakmicama 1.kola Prve muške lige domaće pobjede su upisali Zapruđe i Dinamo. Zapruđe je slavilo protiv Medveščaka 86:64, a Dinamo je bio bolji od Ribole Kaštela 70:55.

Zapruđe se uz raspoloženog Doriana Jeleneka (36 poena, 11 skokova) rezultatski odvojilo u završnici druge četvrtine kada su trice ubacili Marko Bakula, Filip Stanić i Kristijan Joksimović za +16 (39:23). Posebno inspiriran je Jelenek bio u trećoj četvrtini kada je ubacio 17 poena nakon koje je Zapruđe imalo + 22 (64:42).

”Zaslužena pobjeda Zapruđa. Nadigrali su nas i nadskakali. Puno poena su zabili ispod koša gdje smo mi hendikepirani. Mladi smo još i zeleni ali vidjeli smo i dobrih stvari. Ove loše stvari moramo radom smanjiti na minimalac. Za nas je svaka utakmica jedna velika škola i sigurno da ćemo se dizati i kompletirati”..kazao je trener Medveščaka Damir Miljković.

”Prva utakmica u sezoni koju nismo dobro otvorili. Promašivali smo bacanja, ali kasnije kada smo ušli u ritam utakmice i kada nam se otvorilo bilo je puno lakše. Zadovoljan sam s obranom pogotovo u prvom poluvremenu.”..kazao je Živko Ljubojević, trener Zapruđa.

Uz Jeleneka kod Zapruđa izdvajamo 12 poena i 8 asista Bakule. Tomislav Garvanović je ubacio 12, a Dario Gazić 11 poena. Kod Medveščaka Renato Serdarušić je ubacio 12, a Jan Gatarić 10 poena.

Dinamo se nošen navijačima u susretu protiv Ribole Kaštela rezultatski odvojio u završnici treće četvrtine kada je uz dvije trice Andre Anzulovića i jedne Ivana Nakića Vojnovića u posljednjih deset minuta ušao s +11 (56:45). Zaprijetili su gosti tricama Ivana Svaline (58:53), ali je uz četiri poena Davida Ušića i novom tricom Anzulovića momčad Milana Ličine otišla na 65:53 i rješila pitanje pobjednika.

Anzulović je bio prvo ime Dinama sa 16 poena (trice 4/6) uz 4 osvojene lopte. Martin Klepo je dodao 14, a Ušić 12 uz 8 skokova. Odlično otvaranje utakmice imao je Luka Cvitanović (11 poena). Kod gostiju Mario Krešić i Ante Delaš (8as) su ubacili po 14 poena, a Svalina 12.

”Za nas je ova sezona krenula najbolje što smo očekivali. Moram čestitati odličnoj ekipi Kaštela, a moji dečki su uz ovako navijanje igrali i uživali i zbog ovoga se bavimo sportom”..kazao je nakon susreta Milan Ličina, trener Dinama.