Jazine uzele bodove Boscu…

U derbiju 12.kola Prve muške lige Jazine Arbanasi su kao gosti slavili kod Bosca 89:87. Bila je to utakmica prepuna rezultatskih obrata koju su na kraju u dramatičnoj završnici bolje odigrali gosti i uz pet vezanih koševa Tomislava Buljana stigli do pobjede. Zagrepčani su bolje otvorili utakmicu (18:8), ali su gosti do kraja prve četvrtine zahvaljujući tricama Klarice i Šarca, te poenima Butorca, Horvata i Paponje uhvatili priključak (22:22). Jazine su u završnici druge četvrtine imale +8 (45:37), a na odmoru +4 (47:43). Tricom Luke Kature sredinom treće četvrtine momčad Jakše Vulića je povela 56:53, a imala i +7 (63:56). U posljednjoj četvrtini prava drama. Bosco ulazi s +3 (66:63), a na šest miniuta do kraja ima +6 (75:69). Jazine tada rade preokret, te nakon trica Klarice i Paponje te poena Filipa Vujičića vode 82:77.

Uzvratio je Bosco serijom 7:0 za 84:82. Vujičić je izjednačio, a čovjek odluke je bio spomenuti Buljan koji je prvo zabio tricu za 87:84, a nakon što je istom mjerom uzvratio Luka Krajnović na pet sekundi prije kraja Buljan je zabio pobjednički koš. Pokušao je Katura tricom donijeti Boscu pobjedu ali nije uspio.

Filip Paponja sa 18 poena i 11 asista predvodio je Jazine. Buljan je dodao 15 uz 7 skokova, a Dino Butorac 13, a Vujičić i Klarica po 11. Kod Bosca Katura je ubacio 21 (7 sk), Hrvoje Puljko (17), Petar Babić 15 (7as), a Julijan Rajič 12.

”Zaslužena pobjeda Jazina. Mislim da smo i mi imali prilike okrenuti utakmicu na našu stranu, ali cijela utakmica se svodi na ono što sam upozoravao i u pripremi utakmice, a to je njihov napadački skok. Nakon promašaja nismo dobro reagirali i zagradili i gosti su iz napadačkog skoka zabili i zasluženo nose pobjedu.”..kaže trener Jakša Vulić svjestan poteškoća koje Bosco prate ove sezone

”Ja sam očekivao da će utakmica biti teška s obzirom da su oni mlada i agresivna momčad. To je ono što nama koncepcijski neodgovara. Imali smo dosta izgubljenih lopti i uz taj napadački skok te njihov dobar šut to su elementi gdje su nam radili probleme. Moramo raditi na nekim stvarima i pokušati napraviti bolju našu igru u obrani i u napadu. Moramo imati puno više agresivnosti i više ritma. ”

Već sljedeći vikend nosi novi derbi kola u kojem će Dinamo ugostiti Bosco

”Još jedna teška utakmica za nas. Dinamo ima samo jedan poraz i u prvom dijelu su nas uvjerljivo pobjedili. Njihova igra se također dosta bazira na tranziciji. Mi ćemo morati u toj utakmici biti bolji nego protiv Jazina. Imamo sedam dana da se što bolje pripremimo za taj susret i damo svoj maksimum”.