IZABRANICI ACE PETROVIĆA SVLADALI GRČKU 66:61 HRVATSKA U FINALU KVALIFIKACIJSKOG TURNIRA ZA OI…

Hrvatska košarkaška reprezentacija plasirala se u finale kvalifikacijskog turnira za OI koji se održava u Torinu. U današnjem polufinalu izabranici Ace Petrovića svladali su Grčku 66:61 i tako ih samo jedna pobjeda od plasmana u Rio.

Sjajna četvrtina i pol na startu utakmice donijala je prednost 37:13, ali Grčka je u nastavku susreta uspijela uhvatiti rezultatski priključak, a u 27.minuti preko  Perperogloua uspijela i povesti 48:46. Za razliku od mnogih prethodnih utakmica ovoga puta naši igrači nisu izgubili glavu već su odličnom obranom, te na krilima Bojana Bogdanovića (20) i Darija Šarića (16) sačuvati mirnoću i stigli do velike pobjede.

Suparnik u subotnjem finalu bit će pobjednik susreta Italija-Meksiko.