Hermes Analitica uvjerljiva, Medveščak ispustio pobjedu u Makarskoj…

U današnje dvije utakmice 10.kola Prve muške lige vodeća i neporažena Hermes Analitica lako je nadigrala Samobor, a u derbiju začelja Amfora je u Makarskoj slavila protiv Medveščaka.

Analitičari su slavili 119:87 u utakmici gdje Zvonimir Mravak nije mogao računati na mlade snage Andriju Jelavića, Vicu Zankija i Nou Svobodu. Bez obzira na tu činjenicu domaćini su dominirali od samog početka što se vidjelo već na isteku prve četvrtine (31:7). Sjajan šut za tricu 19/28 odveo je Hermes do uvjerljive pobjede. Vito Kučić je ubacio 31 poen (trice 5/6) uz 9 asista. Ivan Svoboda je dodao 26, a Filip Kordić 24. Samobor je predvodio Josip Škara s 23 poena uz 13 asista, a Lukas Šuvak je dodao 17.

Medveščak je poražen u Makarskoj 72:70 u utakmici gdje je pet minuta prije kraja tricom Renata Serdarušića imao +9 (65:56). Preokret su započeli Petar Božek i Željko Jović, a ključne su bile dvije trice Karla Kosa koji je na kraju zabio i bacanja za 72:70. Kos je za Amforu ubacio 22 poena uz 7 skokova, a Jović 19. Kod Medveščaka Serdarušić je ubacio 31, a Luka Skorić 11 uz 13 skokova.