Zagreb protiv Kvarnera nastavio pobjednički niz, Hermes Analitica u završnici slomila Samobor…

Zagrebu četvrta uzastopna pobjeda...

U današnjim susretima 7.kola Prve muške lige Hermes Analitica je u nedjeljnoj matineji slavila protiv Samobora 92:79. Gosti su se u susretu držali do same završnice, a Analitičari su do pobjede stigli u posljednje dvije minute kada su serijom 7:0 poveli 86:77. Sve je započeo Josip Škara koji je predvodio Hermes Analiticu s 21 poenom i 8 asista. Isti napadački učinak imao je i Nikola Ivanković koji je zabio tricu za 89:79. Filip Kordić je dodao 17, a Ante Smolić 12 uz 13 skokova. Kod Samobora Domagoj Samac je ubacio 24 poena, a Filip Vranješ 18 uz 10 skokova.

Zagreb je četvrtu uzastopnu pobjedu upisao protiv Kvarnera iz Rijeke. Sastav Edina Hadžića slavio je 74:64 u susretu gdje je serijom 17:o u trećoj četvrtini imao +14 (48:34). Gosti se nisu predavali (57:51), a u završnici su trice Brune Butorca i Doriana Jeleneka otklonile bilo kakvu neizvjesnost. Zagreb je unatoč skromnom šutu za tricu (5/28) imao četiri dvoznamenkasta strijelca, a predvodio ih je Butorac sa 16 poena (7sk). Stipe Krstanović je dodao 14, Kristijan Joksimović (9sk) i Jelenek po 12 poena. Kod Kvarnera daleko najbolji Fells Courtney s 27 poena.

”Pobjeda je važna jer smo nastavili niz i upisali četvrtu pobjedu zaredom. Svjesni smo naše kvalitete, samopouzdanje raste i sada imamo miran nastavak sezone. Utakmica je bila teška s čvrstim obranama. Mi smo u drugom poluvremenu bolje reagirali.”..kazao je trener Zagreba Edin Hadžić.

”Čestitam Zagrebu na pobjedi u utakmici gdje smo u trećoj četvrtini izgubili ritam pa se Zagreb odvojio, a mi do kraja nismo uspjeli napraviti preokret”..dodao je trener Kvarnera Branimir Pavić.