U 12.kolu HT Premijer lige... Hermes Analitica u produžetku poražena u Splitu…

U 12.kolu HT Premijer lige Split je na domaćem parketu nakon produžetka svladao Hermes Analiticu 86:76. Odličan nastup momčadi Zvonimira Mravka koja je tricama Ćubele, Krapića i Tončinića u 8.minuti imala 14 razlike (24:10). Domaćini su do isteka prve dionice smanjili (24:18), a u drugoj četvrtini se vratili u susret pa je poluvrijeme završilo neodlučeno (36:36). Sredinom treće četvrtine Ante Krapić je ubacio tricu za prednost Analitičara 49:46, a tada su se razigrali domaćini koji su serijom 13:2 (Kedžo, Marčinković, Cobbins) na ulasku u posljednjih deset minuta imali 8 razlike (59:51).

Imali su Splićani 12 razlike na četiri minute do kraja ali se Hermes Analitice nije predavala već su Foster, Ćubela i Tončinić uspijeli stići do mini zaostatka 72:71 na sedam sekundi do kraja. Mateo Kedžo je ubacio samo jedno bacanje, Tevin Foster oba, a pokušaj Kedže izblokirao je Ćubela za ulazak u produžetak u kojem je Split odmah  napravio 9:0 i odveo susret na svoju stranu.

Pavle Marčinković s 23 poena i 10 skokova najbolji kod Splita. Tomislav Gabrić i Michael Cobbins su dodali po 15. U debiju u dresu Analitičara Amerikanac Foster je ubacio 23 poena (5 as), a Ćubela je dodao 21.