7.kolo Prve lige... Hermes Analitica rutinski kroz Omiš, Boscu bodovi s Kvarnera…

Danas su igrane dvije utakmice 7.kola Prve muške lige. Vodeća Hermes Analitica novu pobjedu je upisala u Omišu, a Bosco je u malom derbiju kola slavio u Rijeci kod Kvarnera.

Hermes Analitica je do sedme pobjede stigla slavivši u Omišu 102:80. Domaćini su bolje otvorili susret (19:7), a Hermes Analitica prvi puta povela u 13.minuti nakon trice Ivana Milekovića (27:26). U završnici druge četvrtine momčad Zvonimira Mravka na krilima mladih Vite Kučića, Andrije Jelavića, Noe Svobode te iskusnog Ivana Svobode na odmor odlazi s +8 (48:39). Držali su Analitičari prednost u nastavku, a u završnici imali i najvećih +26 (97:71).

Kučić je ubacio 22 poena uz 7 asista. Jelavić je dodao 19 uz 9 skokova, Kristijan Šutalo i Noa Svoboda po 14, Ivan Svoboda 12, a Filip Kordić 11 uz 10 skokova. Kod domaćina prvo ime Dino Šipić (26).

Bosco je slavio u Rijeci kod Kvarnera 73:58 u utakmici gdje je na pet minuta prije kraja imao 16 razlike (70:54), a onda dopustio domaćinima seriju 11:0 s kojom su na dvije minute prije kraja stigli na minus 5 (70:65). Ipak u završnici momčad Ivana Tomasa je sačuvala vrijedne bodove u koje je Luka Krajnović ugradio 16, Ante Krapić 15, a Petar Babić 14 poena. Kod Kvarnera Gvido Guštin je ubacio 14, a Siniša Štemberger 13 poena.

U nedjelju Dinamo dočekuje Dubrovnik (13.00), a Zapruđe će negativni niz pokušati prekinuti u domaćem susretu protiv Amfore (17.30)