MRAVAK '' ZA NAS PRVENSTVO POČINJE OD SLIJEDEĆEG KOLA''... HERMES ANALITICA PORAŽENA U ZADRU…

U prvoj utakmici 6.kola A-1 košarkaši Hermes Analitice poraženi su u Zadru 92:76 u utakmici gdje su pružili najbolju igru u dosadašnjem dijelu sezone. Zadar pod imperativom pobjede imao je prednost na poluvremenu 47:43, a Analitičari su do kraja treće četvrtine bili na zaostatku 67:59. Ipak u posljednjih deset minuta domaćini u jednom trenutku odlaze i na 17 razlike i mirno privode susret kraju.

Zadar su do pobjede predvodili Boris Barać i Ivan Marinković koji su ubacili po 16 poena. Lovro Mazalin dodao je 12, Marko Jurica 11. Kod Hermes Analitice Marko Raič je ubacio 16 poena, a Dino Radoš 14 poena.

Nakon prvih šest kola Hermes Analitica nije uspijela zabilježiti pobjedu, a trener Zvonimir Mravak će kazati ” Izašli smo iz paklenog rasporeda na početku sezone gdje smo gostovali Ciboni, Alkaru, Splitu i Zadru, a ugostiti Cedevitu i Šibenik. Za nas prvenstvo počinje od idućeg kola kada ćemo ugostiti Vrijednosnice Osijek. Ono što me može zadovoljiti nakon utakmice u Zadru je činjenica da smo smanjili izgubljene lopte, podigli agresivnost u obrani i počeli pogađati otvorene šuteve”.