ČETVRTA POBJEDA U KVALIFIKACIJAMA ZA A-1 LIGU... HERMES ANALITICA LAKO S MEĐIMURJEM…

Hermes Analitica je uvjerljivom domaćom pobjedom protiv Međimura 105:76 završila prvi dio kvalifikacija za A-1 ligu. U četiri utakmice Analitičari su upisali sve četiri pobjede i s optimizmom gledaju na nastavak kvalifikacija koje im nude gostovanje (srijeda) u Puli kod Stoje.

Susret protiv Međimurja nije nudio nimalo neizvjesnosti jer je već sredinom druge četvrtine bilo + 24 (46:22). U nastavku susreta trener domaćih Zvonimir Mravak priliku je dao igračima koji manje igraju. Lovro Buljević (20) i Goran Fodor (13) su predvodili Hermes Analiticu, a kod Međimurja koje je upisalo treći poraz najučinkovitiji su bili Stjepan Kranjčec i Mario Novak koji su ubacili po 15 poena.
Hermes Međ

Kvalifikacije za A-1 ligu (m), 5. kolo 1. 2. 3. 4. Kraj
Hermes Analitica 25 28 21 31 105
KK Međimurje 14 13 22 27 76
23.04.2016. / 18:00 53:27 52:49
HERMES ANALITICA: Škara 8, Mandalinić 6, Junaković 10, Fodor 13, Jović 6, Garafolić 12, Mijić 11, Bulaja, Belamarić 12, Rajić 7, Buljević 20.
MEĐIMURJE: M.Novak 9, M.Kranjčec 2, Krajačić 12, Beriša, Varga 1, Drk 14, Kuzmić, Mar.Novak 15, Đokić 6, S.Kranjčec 15, Mat.Novak 2.

Lovro Buljević predvodio Hermes Analiticu

”Uoči susreta sam rekao igračima da moramo ući u utakmicu bez potcjenjivanja što se i dogodilo. Nakon prvog poluvremena gdje smo napravili razliku u nastavku smo odmorili neke igrače i na kraju zasluženo pobjedili. Okrećemo se gostovanju u Puli kod Stoje koja je jedna mlada i utrenirana momčad i moramo maksimalno pristupiti tom susretu”..kazao je trener Hermes Analitice, a njegov kolega Stjepan Novak na klupi Međimurja mogao je samo čestitati domaćinima ” Hermes Analitica je puno spremnija momčad od nas koja ima prvoligaške ambicije. Mi se uoči kvalifikacija nismo ni pojačavali već igramo s domaćim igračima, a na poziciji ”zaštićenog” igrača igraju nam igrači koji su i četiri godine mlađi. Čestitam Hermes Analitici i želim im puno sreće u nastavku kvalifikacija”.