Kompletirano 6.kolo Prve muške lige... Hermes Analitica i Dinamo upisali nove pobjede…

U posljednje dvije utakmice 6.kola Prve muške lige vodeće momčadi su upisale nove pobjede. Hermes Analitica je na domaćem parketu slavila protiv Kvarnera 83:76, a Dinamo je do pobjede stigao u Makarskoj kod Amfore 80:72.

Riječani su pružili dostojan otpor Analitičarima i početkom treće četvrtine nakon trice Jasmina Perkovića imali 7 razlike (46:39). Tada su uslijedile četiri trice Hermesa (dvije Mileković, Kordić, Jelavić) za seriju 12:0. U završnici treće četvrtine Kvarner je preko Gvide Guština posljednji puta izjednačio (56:56), a prijetio do tri minute prije kraja (72:68) kada su sve dvojbe rješili Ivan Svoboda, Andrija Jelavić i Vito Kučić.

Momčad Zvonimira Mravka ubacila je 13 trica, a Ivan Mileković sa 18 poena (trice 6/8) je bio najefikasniji. Filip Kordić je dodao 16 uz 7 skokova, Kristijan Šutalo 13 (11sk), Kučić 12, a Jelavić 10 uz 12 skokova. Goste je predvodio Guštin s 25 poena (8sk, 6ol), a Perković je dodao 18.

Dinamo je do pobjede u Makarskoj stigao nakon što su domaćini početkom treće četvrtine imali 14 razlike (49:35). Tada je odgovornost preuzeo Hrvoje Garafolić koji je uz Radmana, Anzulovića i Ušića doveo Dinamo na isteku treće četvrtine u prednost 59:58. Zahvaljujući Donaldu Morrisu Amfora je na pet minuta prije kraja bila na minus 4 (63:67), a sve dvojbe tricama su rješili Ivan Nakić Vojnović i Luka Cvitanović koji su uz Davida Ušića kreirali odlučujuću seriju 10:0.

Dinamo je predvodio Garafolić s 24 poena. Ivan Radman je dodao 12, Ušić i Cvitanović po 11. Kod Amfore Morris je ubacio 24, a bivši igrač Dubrave Karlo Kos 16.