Gorica ostala ”crna mačka” za Cedevitu Junior…

U trećoj odlučujućoj utakmici četvrtfinala doigravanja HT Premijer lige Gorica je peti puta ove sezone slavila protiv Cedevite Junior, a treći puta u Domu sportova čime je izborila polufinale i dvoboj s Cibonom. Bilo je 78:72 u susretu gdje je CJ na startu povela 2:0, a nakon serije Goricve 24:7 i odlične prve četvrtine sastav Mladena Starčevića je imao +15 (24:9). Nešto boljom igrom u drugoj četvrtini Goran Filipović i Sandro Rašić su smanjili prednost (30:35), a na poluvremenu nakon koša Marka Bakovića gosti su imali +11 (41:30). Sredinom treće četvrtine odličnom dionicom Ivana Batura i Bakovića Gorica odlazi na +16 (48:32), a novi rezultatski povratak domaćina vidjeli smo u posljednjoj četvrtini kada su Ivan Vučić, Rašić i Filip Bundović doveli CJ na minus 2 (62:64) i (64:66). Kada su činilo da bi sastav Damira Mulaomerovića ipak mogao do slavlja dvije trice su ubacili Borna Kapusta i Mate Kalajžić čime je moglo početi slavlje Gorice koja će i ove sezone igrati u polufinalu doigravanja.

“Da je i Cedevita junior otišla u polufinale, ne bi bilo nezasluženo. To su dvije dobre ekipe s puno energije. Mi smo uspjeli malo energiju iskontrolirati s Majićem i Lukom Tomasom i takvim nekim izmjenama. Tako smo smo mogli uštopati malo igru pa je nešto smanjeni broj poena. Da to nismo radili, išli bi do stotke. To su dvije potentne napadačke ekipe. Cedevita Junior ima bolji arsenal obrane, no s nekim taktičkim stvarima smo odradili dobru priču. Naš stožer je nešto predložio, a igrači prihvatili. Bila je teška utakmica. Puno gluposti i grešaka. Mi smo ekipa koja je do playoffa imala najmanje izgubljenih lopti, a sada smo imali 17. Gorica sigurno može biti zadovoljna s onime što je uradila u cijeloj sezoni. U konačnici, s petice smo došli do polufinala.”..kazao je trener Gorice Mladen Starčević.

“Prije svega, ja bih čestitao Gorici. Zaslužena pobjeda. Mislim da večeras nismo bili na nivou one utakmice u Gorici. Presudili su veća individualna kvaliteta i iskustvo igrača Gorice. Od početka se vidjelo da su došli s velikim entuzijazmom. Razbili su nam ritam i odvojili se odmah na početku. Mi nismo bili pravi. Čestitao bih svojim momcima na jednoj sjajnoj sezoni. Mislim da smo u svakom slučaju pružili stvarno dobre igre i ni ovaj poraz to ne može zasjeniti. Večeras je Gorica bila stvarno bolja i ja im želim sve najbolje. Imali su više raspoloženih pojedinaca, a mi nismo bili pravi. Čestitke i sve najbolje. Čestitke i mojim igračima. Vidjelo se da se htjelo, no mi nismo bili na onoj razini koja je trebala da se dobi ovakva utakmica. Možda je i pritisak malo urodio plodom i to je na kraju krajeva presudilo.”..kazao je trener CJ Damir Mulaomerović.

Kalajžić je s 19 poena predvodio Goricu. Baković je ubacio 16 uz 6 skokova, a Kapusta (6sk, 8as) i Batur po 11. Kod CJ Filipović je ubacio 22 poena uz 6 asista. Bundović je dodao 13, a Rašić 10.