U 10.kolu Prve lige... Agrodalmu bodovi kod lidera, porazi Zapruđa, Dubrave i Rudeša…

U 10.kolu Prve muške lige jedinu pobjedu upisao je Agrodalm koji je nakon produžetka slavio kod vodećih Jazina Arbanasi. Poraze su upisali Zapruđe, Dubrava i Rudeš.

Agrodalm je na vrućem gostovanju u Zadru uspio slaviti vrijednu 92:91 pobjedu izborenu nakon produžetka. Momčad Joška Garme imala je sjajno otvaranje (16:3), a početkom druge četvrtine i 14 razlike (32:18). Domaćini su ”grickali” prednost Agrodalma i dostigli ga u završnici treće četvrtine (58:58). Posljednja četvrtina ponudila je rezultatske obrate, a nakon što je Luka Radoš zabio tricu za prednost gostiju 83:81 domaćinima je produžetak s linije sl.bacanja donio Mirza Sarajlija. U produžetku je Domagoj Matić poveo Agrodalm do pobjede zabivši odlučujući koš, a uz njega pogađali su Žužul i Jurinec. Matić je utakmicu završio s 23 poena i 16 skokova. Po 17 su dodali Dorian Ribarić i Matija Markočić. Sarajlija je 36 poena (trice 5/21) predvodio Jazine, a Emilio Banić je dodao 21.

Zapruđe je poraženo u Trnskom od Ribole Kaštela 91:87. Momčad Nikole Piacuna otvorila je susret s prednošću 13:3, a prvi dio zaključili u svoju korist 46:43. Sredinom treće četvrtine bilo je 56:46, a onda je Zapruđe stalo što su gosti iskoristili za seriju 26:7. Ribola Kaštela je susret prelomila sredinom posljednje četvrtine kada je Toni Biočić ubacio tricu, a pridodao se Frano Marasović za 81:74. Hrvoje Gašparac je u završnici vratio domaćine u susret (87:89), ali je Marin Vručinić zabio dva bacanja i potvrdio pobjedu.

Marasović je sa 18 poena predvodio Kaštelane, a 17 je dodao Ivan Rašetina. Kod Zapruđa Hrvoje Gašparac je ubacio 28 poena (trice 7/8). Marko Raič je dodao 17.

Dubrava je poražena u Đakovu 82:78. Domaćini su tricama poveli 25:17, a Dubrava svoj najbolji dio prvog dijela imala u završnim minutama kada su Čubrić i Šimović kreirali prednost Lavova na poluvremenu 46:41. S dvije trice Petra Perića Dubravaši su u završnici treće četvrtine stigli do 14 razlike (68:54). Ali tada su stali što domaćini koriste i preko Vladovića i Mateja Karlovića rade seriju 13:0 i dolaze na zaostatak 68:67. Pet minuta bez koša Dubrave prekida Ivan Tvrtko Majić. U dramatičnoj završnici Hrkač je donio prednot Đakovu 76:74. Kristijan Šutalo i Filip Šimović su vratili prednost na stranu Dubrave (78:76), a novi preokret domaćinima i pobjedu donose Matej i Marko Karlović. S dvije trice pokušao je Šimović, ali su bodovi ostali u Đakovu.

Matej Karlović je ubacio 29 poena, Antun Hrkač 17, a Marko Karlović 16. Kod Dubrave po 18 poena su ubacili Stipe Čubrić i Filip Šimović.

Đakovo – Dubrava

Rudeš je u domaćem porazu od Sonik Puntamike 94:81 rezultatski priključak držao do početka druge četvrtine kada gosti serijom 15:2 odlaze na 16 razlike (36:20). Uspio je Rudeš u trećoj četvrtini doći na minus 4, ali je Teo Petani s dvije trice vratio Puntamičane do osjetnije prednosti koju su sačuvali do kraja susreta. Dino Palčić je s 27 poena i 10 asista predvodio Zadrane. Jure Perić je dodao 17, Eddi Jurjević 16 uz 13 skokova, a Petani 15. Kod Rudeša Tomislav Cvitković je ubacio 21 uz 11 skokova, Marko Jurič i Ivan Zebić 18, a Roko Prkačin 13 uz 17 skokova.