Garafolić simultankom rastužio Zadrane, Samobor i drugi puta bolji od Zagreba…

U današnje tri utakmice 14.kola Prve muške lige od zagrebačkih klubova nastupili su Dinamo i Zagreb. Dinamo je slavio u Zadru kod Jazina 84:79, a Zagreb je poražen u Samoboru 84:69. Dinamo je iščupao pobjedu u Zadru zahvaljujući sjajnom Hrvoju Garafoliću koji je ubacio 34 poena (šut 11/17, 17 skokova, 5 asista) koji je u završnici ubacio devet uzastopnih poena. Nakon što je dva puta zaredom zabijao za izjednačenje zabio je i bacanja za 79:79, a nakon toga i tricu za 82:79. Jazine su sredinom druge četvrtine imale 13 razlike (33:20), a do odmora Plavi su uhvatili priključak (38:35). U trećoj četvrtini Dinamo je imao najvećih +4 (59:55). Uz Garafolića kod Dinama izdvajamo 12 poena Ivana Nakića Vojnovića i 11 Martina Klepe. Kod Jazina Ante Beljan je ubacio 20, a Krševan Klarica 19.

U svom prvom nastupu od novim imenom KK Zagreb (bivši KK Zapruđe) upisao je poraz. I drugi puta ove sezone slavili su Samoborci koji su dobili prvu četvrtinu 26:12. U završnici treće četvrtine s dvije trice Marka Raiča gosti su zakratko došli na minus 5 (60:55), ali su Lovro Barešić, Lukas Šuvak i Josip Škara odevli domaćine na +13 (73:60). Šuvak je predvodio Samobor s 31 poenom. Ivan Jakša Šola je dodao 20. Kod Zagreba Dario Gazić je ubacio 23, a Dorian Jelenek 21.