Furniru važna pobjeda u Zadru…

U 21.kolu HT Premijer lige Furnir iz Dubrave je upisao drugu uzastopnu pobjedu. Izabranici Jeronima Šarina slavili su u Zadru kod Puntamike 67:63 i tako i drugi puta ove sezone slavili protiv momčadi iz Jazina. Zagrepčani su u prvih sedam minuta ubacili samo dva (Mandalinić) poena pa su domaćini krenuli u susret s 11-2. Stabilizirala se igra Furnira koji je tricama Kenana Karahodžića i novog Amerikanca Anthonya Collinsa uhvatio priključak, a boljim otvaranjem druge četvrtine stigao i do prednosti. Zadrani su na odmoru imali +3 (37:34), a u nastavku smo gledali veliku neizvjesnost koju su u završnici razbili raspoloženi Mateo Vidović koji je ubacio tricu za 61:60 nakon čega je Karahodžić prvo zabio dva bacanja, a onda i tricu za 66:60. Pokušali su domaćini u završnici do preokreta, a nakon pogođene trice Ivana Vučića, Dubravašima je dovoljno bilo pogođeno jedno bacanje Collinsa.

Drugu utakmicu zaredom Vidović je predvodio strijelce Furnira. Zaustavio se na 19 poena, Karahodžić je ubacio 17 uz 9 skokova, Filip Krajina 13, a Collins je u debiju uz 6 poena imao 5 asistencija. Kod Puntamike Ivan Vučić je ubacio najviše 20 uz 7 skokova.