Furnir u završnici poražen od Škrljeva…

U zaostaloj utakmici 14.kola Ht Premijer lige Furnir je u Dubravi poražen od Adria Oil Škrljeva 81:71. Dubravaši su igrali dobro do same završnice kada su gosti napravili veliku seriju 18:2 koja im je trasirala put prema pobjedi. Na krilima sjajnog Andre Isabella Furnir je dobio prvo poluvrijeme 49:42, a početkom posljednje četvrtine imao i +8 (65:57). Tada je uslijedio pad Dubravaša pa su gosti preko Arkima Robertsona i Frana Pilepića napravili spomenutu seriju 18:2 koja ih je odvela do pobjede.

Adria Oil Škrljevo je u završnici prve četvrtine vodilo 27:19, a onda se razigrao Isabell koji je do poluvremena ubacio 24 poena, ali u završnici utakmice nije imao snage donijeti Lavovima važne bodove.

”S jednom dobrom odigranom četvrtinom nemože se dobiti suparnika kao što je Adria Oil Škrljevo. Ispali smo iz nekog napadačkog ritma, a Isabell koji nas je vukao cijelu utakmicu nije mogao fizički izdržati. Praktički s drugih pozicija nismo uspijeli dobiti poene i zabiti otvorene šuteve. Ispod koša smo pokušali napraviti neki balans, ali ušli smo u velike probleme s osobnim pogreškama. Jednostavno nismo imali raspoloženog igrača ispod koša. Ova pobjeda bi nam puno značila i nezadovoljan sam što nismo dobili, ali opet držali smo Škrljevo do pred sam kraj u neizvjesnosti”..kazao je trener Furnira Jeronimo Šarin.

Robertson (23p, 9sk) i Jure Gunjina (15p) su predvodili goste, a kod Furnira uz spomenutog Isabella koji je zabio 33 poena tek je Luka Pandurić (10) bio dvocifren.

1. Zadar 20 17 3 10 - 0 7 - 3 1657 1366 +291 37
2. Cibona 20 16 4 8 - 1 8 - 3 1821 1482 +339 36
3. Gorica 20 16 4 9 - 1 7 - 3 1771 1517 +254 36
4. KK Split 19 14 5 9 - 0 5 - 5 1705 1459 +246 33
5. Sonik Puntamika 21 12 9 8 - 3 4 - 6 1683 1758 -75 33
6. Zabok 21 10 11 6 - 5 4 - 6 1631 1678 -47 31
7. Adria Oil Škrljevo 21 10 11 6 - 5 4 - 6 1635 1717 -82 31
8. GKK Šibenka 20 10 10 7 - 2 3 - 8 1683 1739 -56 30