Furnir u Osijeku ostao bez prve pobjede…

U posljednjoj utakmici 5.kola HT Premijer lige Vrijedosnice Osijek su na svom parketu slavile protiv Furnira 80:79 u dramatičnoj završnici u kojoj je Furnir imao posljednji napad za pobjedu, ali šut Matea Vidovića za tricu nije bio precizan.

Vrijednosnice Osijek su otvorile utakmicu s prednošću 6:0, a na krilima Šime Lisice stigli i do +8 (14:6). Prva četvrtina pripala je domaćinima 23:17, a Furnir je unatoč lošem šutu za tricu u prvom dijelu (6/23) uspio držati rezultatski priključak (37:35) i prvi puta povesti u 18.minuti kada je Mateo Vidović ubacio jedno od dva bacanja za 32:31. Treneru Jeronimu Šarinu u prilog nije išla činjenica da je Filip Krajina već nakon četiri minute imao tri osobne pogreške.

Treću četvrtinu sjajno otvaraju Dubravaši koji preko Krajine i Igora Marića rade seriju 10:0 i stižu do +8 (45:37). Dobre minute Furnira nisu dugo trajale jer domaćini u završnici treće četvrtine rade preokret i u posljednjih deset minuta ulaze s prednošću 57:52. Zagrepčani su posljednji puta bili u egalu (57:57) početkom posljednje četvrtine kada je Vidović ubacio tricu nakon čega su domaćini napravili seriju 13:0 (70:57) koju su kreirali Porobić, Lisica, Kuany i Makoi. Uspio je Furnir s dvije trice Marića i jednom Vidovića, te polaganjem Krajine u posljednjoj minuti doći na minus 1 (80:79). Tu nije bio kraj drami u Gradskom vrtu jer su Dubravaši imali i spomenuti posljednji napad koji nisu uspijeli realizirati.

Domaćine su predvodili Lisica (25p, 8sk) i Đorđe Topolović (20p, 7sk), a Kunay Kuany je dodao 16. Kod Furnira koji je trice šutirao 13/39 (Marić 3/12) Lovro Mandalinić je ubacio 22, Marić 15, Kenan Karahodžć 13 uz 12 skokova, a Vidović 12 uz 9 asista.