Furnir i Hermes Analitica upisali poraze…

U 3.kolu HT Premijer lige Furnir iz Dubrave i Hermes Analitica upisali su poraze na gostovanjima kod Adria OIl Škrljeva i Sonik Puntamike.

Dubravaši su stradali 97:78 u susretu gdje su kao i u Sinju imali loše otvaranje (13:28), a nada je nestala u trećoj četvrtini u kojoj su domaćini bili i na +24. Čak 25 izgubljenih lopti imao je sastav Vladimira Krstića, a bolji od ostalih su bili Ivan Tvrtko Majić (13), te Ante Smolić (12p, 11 sk) i Petar Perić (12p). Mislav Brzoja (7as) i Danko Branković (7sk) dodali su po 10 poena. Škrljevo je predvodio Jure Gunjina (15), a Antonio Boban i Martin Roberson  su ubacili po 14.

Hermes Analitica je treći poraz doživjela u Zadru. Bilo je 89:80 u susretu gdje su Analitičari bili u utakmici do završnice treće četvrtine kada domaćini odlaze na +9 (71:62), a u 34.minuti nakon trice Sandra Rašića imaju +20 (82:62). Sonik su predvodili Tomislav Cvitković (26) i Sandro Rašić (18), a kod Hermesa Ante Krapić je ubacio 22, a Ivan Svoboda 17 poena.

”Čestitke Soniku na pobjedi. Mi smo dobro otvorili susret, ali nam se događaju te crne rupe, propadnemo, odemo na -15 i onda se teško vraćati. Stigli smo na samo -3, napravili faul u napadu nakon čega je Puntamika opet napravila razliku. Tražit ćemo svoje šanse u utakmicama koje dolaze.”..kazao je Zvonimir Mravak, trener Hermes Analitice.