VUKOVI U DRUGOM SUSRETU SVLADALI ENISEY 77:69... FIBA EUROKUP: CIBONA IZBORILA MAJSTORICU ZA F-4…

U drugom susretu četvrtfinala Fiba Eurokupa Košarkaši Cibone svladali su ruski Enisey iz Krasnojarska 77:69 i uzvratili za poraz od prije tjedan dana, te na taj način izborili treću odlučujuću utakmicu koja će se igrati slijedeće srijede (13.10) u dalekom Krasnojarsku.

Nakon izjednačenog prvog poluvremena (34:34) Cibona je nastavak otvorila serijom 8:0 i prednost koju je stekla povećala je u finišu treće četvrtine kada je bilo + 13 (59:46). U završnici utakmice gosti su stigli na minus 4 (73:69), ali nisu ugrozili pobjedu Vukova koje su predvodili Ante Toni Žižić s 18 poena (11 skokova) i Nebojša Joksimović s 15 poena.

”Interesantna utakmica iako smo dosta loše igrali prvo poluvrijeme. Tri faula od Ante su nas malo poremetila i nismo se stigli dobro adaptirati. Drugo poluvrijeme smo bili obrambeno bolji i bili smo fokusirani na svakoj lopti. Enisey ima dobre pojedince i dosta je teško igrati porotiv takvih ekipa. Zaustavili smo njihovog playmakera. Čestitke momcima, ja mislim da smo mi bolji od ovog tima i zaslužujemo da idemo dalje. Dobro ćemo se odmoriti i nikakav problem nije ni put. Uvjeren sam da imamo snage, volje i energije da prođemo dalje. Bolji smo od njih i individualno i timski. To je bila jedna dobra epizoda i napravili bismo veliki uspjeh za klub, ali individualno i za igrače. Što god tko rekao nešto o ovom natjecanju, velika je stvar”..kazao je trener Cibone Damir Mulaomerović.