KRUŠLIN I FLORENCE PREDVODILI VUKOVE PROTIV JUVENTUSA... FIBA EUROKUP: CIBONA IZBORILA ČETVRTFINALE…

Cibona je uspijela izboriti četvrtfinale Fiba Eurokupa. U drugoj utakmici osmine finala Vukovi su na domaćem parketu i drugi puta svladali litavski Juventus iz Utene 87:84. Gosti su bolje otvorili susret i dobili prvu četvrtinu 22:14, a Cibona se uspijela vratiti i već do odmora imati tri poena viška (40:37).

U nastavak su opet bolje ušli gosti koji su serijom 15:1 sredinom treće četvrtine imali + 11 (52:41). Momčad Damira Mulaomerovića koju su predvodili Filip Krušlin i James Florence uspijela je do kraja treće četvrtine uhvatiti rezultatski priključak, a u zanimljivoj završnici pri rezultatu 80:80 Florence i Krušlin ubacuju trice za vrijednu pobjedu i prolaz među osam najboljih klubova.

”Čestitao bih svojim igračima, bili su pravi ratnici. Ovaj ulaz je bio ok na informaciju da Ante Žižić neće igrati. No morali smo se adaptirati. Pohvalio bih publiku koja je prepoznala situaciju kad smo bili hendikepirani. Vidjela se borbenost, osobito kad smo bili u minusu. Od svog vremena nisam vidio takvo navijanje. To je isprovocirala agresivna i ratnička borba mojih igrača. I da smo izgubili, ne bih imao zamjerki, od najmlađeg Popića pa do starijih Žiže, Huke i ostalih. Svatko je dao svoji doprinos. Ako nam i jedan igrač ispadne iz rotacije, mi imamo dosta problema. Da ne zaboravim Slavicu koji je odradio lavovski dio posla. Bili smo agresivni i odgovorni. Zadovoljan sam s obranom kad smo odigrali sjajno, a oni koji podcjenjuju Juventus, vidjeli ste da nije baš lako ni protiv njih, osobito njihovo Butterfielda. Ovo je velika pobjeda za klub i tim biti među osam najvćih u Europi. Još mi je draže što su mladi igrači iskoristili svoju priliku te su gledatelji mogli uživati u predstavi koja je bila natjecateljski i po intenzitetu vrlo dobra’‘….kazao je trener Cibone nakon utakmice.

U izostanku Ante Žižića sjajno su povukli spomenuti Krušlić (27) i Florence (25), a Nik Slavica je dodao 11 poena.