CRVENA ZVEZDA TELEKOM SLAVILA 94:74... EUROLIGA: PORAZ CEDEVITE U BEOGRADU…

U 7.kolu TOP 16 Eurolige košarkaši Cedevite poraženi su u Beogradu od domaće Crvene zvezde Telekom 94:74. Odličan ulazak domaćina u utakmicu koji je poveo na startu 15:2, a najvećih + 17 imali u završnici prve četvrtine (26:9). Uspjeli su zagrepčani u drugoj četvrtini stabilizirati svoju igru iako nisu uspijeli značajnije smanjiti prednost Crvene zveze koja je na odmor otišla s + 11 (43:32).

Nakon što je Zvezda stigla do 16 razlike početkom treće četvrtine uslijedio je najbolji period igre Cedevite koja je serijom 14:4 došla na zaostatak 52:46, a na isteku treće četvrtine i 62:56.

Nažalost posljednjih deset minuta puno bolje su odigrali domaćni koji su s četiri uzastopne trice stigli do 77:63 u 34.minuti i praktički rješili pitanje pobjednika. Zvezdu je predvodio Quincy Miller s 22 poena. Kod Cedevite Jacob Pullen je ubacio 20, James White 18, a Miro Bilan 17 poena.

Nakon susreta trener Cedevite Veljko Mršić na službenoj press konferenciji je između ostalog kazao ” Zaslužena pobjeda domaćina koji je puno bolje otvorio susret, a mi smo bili premekani. Uspijeli smo već u drugoj četvrtini vratiti, a u trećoj i uhvatiti rezultatski priključak. Nažalost Zvezda je večeras imala odličan šut za tricu, a ja sam unatoč tome što smo bili oslabljeni (Arapović, Babić, Žorić) očekivao da ćemo bolje odigrati. Za dobiti Zvezdu u Pioniru mora se igrati puno bolje, a nama večeras pedeset posto ekipe nije bilo na nivou Eurolige”.