Poraz u Rusiji... Eurokup: Lokomotiv zaustavio niz Cedevite…

Nakon sedam uzastopnih pobjeda (Eurokup, ABA liga) Cedevita je doživjela poraz. U 9.kolu skupine B Eurokupa momčad Slavena Rimca poražena je u Kubanu (Rusija) od domaćeg Lokomotiva 80:76. Rusi su vodili većim dijelom susreta i na poluvremenu imali 11 razlike (38:27). Najvećih +13 domaćini su imali u nekoliko navrata, a nakon što su s +9 (73:64) u posljednje četiri minute Cedevita je završnicu uspijela učiniti neizvjesnom. Elgin Cook je bio predvodnik serije 9:1 (74:73), ali u samoj završnici Lokomotiv je bolje šutirao bacanja i upisao pobjedu.

Cedevita je igrala bez Jamesa Bella, Ivana Ramljaka, Marka Banića i Vitora Benitea, a Jacob Pullen je ubacio 21, Justin Cobbs 20 poena, a Cook 14 poena. Domaćine je predvodio Mateuš Ponitka ubacivši 17 poena.