Izrael bolji u finalu... EP, U20 (m): Hrvatskoj srebro….

Hrvatska muška U20 reprezentacija osvojila je srebrnu medalju na EP koje je održano u Chemnitzu (Njemačka). U finalnom susretu bolji je bio Izrael koji je slavio 80:66. Bolje prvo poluvrijeme Izraela koji je na odmor otišao s 11 poena viška (45:34). Izabranici Damira Rajkovića sjajno su otvorili treću četvrtinu i serijom 11:2 uhvatili rezultatski priključak (47:45). U tim trenucima nekoliko neiskorištenih napada Hrvatske (promašene trice) pa se Izrael nakon mini krize vratio u osjetniju prednost (54:45). Tada dolazi do ozljede Kreše Ljubičića jedinog našeg centra koji je ozlijedio zglob, a Izrael u posljednjih deset minuta ulazi s 10 poena viška (60:50).

U posljednjih deset minuta Hrvatska nije imala snagu za rezultatski preokret, a Izrael je imao i 21 razlike što je u konačnici naša reprezentacija smanjila.

Statistika utakmice

Najbolji u redovima Hrvatske bio je Mate Kalajžić s 18 poena, a Josip Barnjak je dodao 10. Michael Mor Brisker najbolji kod Izraela s 19 poena.

Veliki uspjeh naše košarke koja je tako osvojila prvu medalju u ovoj kategoriji. Čestitke svim igračima i stručnom stožeru u ime našeg saveza.