U subotu protiv Njemačke... EP, U20 (m): Hrvatska izborila polufinale…

Muška U20 reprezentacija Hrvatske izborila je polufinale EP koje se održava u Chemnitzu (Njemačka). U današnjem četvrfinalu stradala je Italija koju je naša reprezentacija svladala 79:68.

Odlično otvaranje utakmice izabranika Damira Rajkovića. Nakon 9-9 sredinom prve četvrtine Krešo Ljubičić je pokrenuo seriju 12:2 u koju su se uklopile trice Perkovića i Prolete, te ubačaj Uljarevića. Hrvatska jee dobila prvu četvrtinu 23:13, a u drugoj smo vidjeli dominaciju Italije koja je u završnici prvog dijela imala 6 razlike (41:35). Da poluvrijeme završi u egalu zaslužni su Toni Perković i Toni Nakić koji su ubaacili trice za 41:41.

Neizvjesnost se nastavila u nastavku susreta, a ključni trenuci dogodili su se u posljednjih pet minuta u koje je Hrvatska ušla s prednošću 65:63. Tada se ukazao spomunuti dvojac Perković – Nakić koji je odveo našu reprezentaciju na 7 razlike (70:63) što uz dobru obranu Talijani nisu uspijeli stići do kraja susreta.