EP, U20 (m): Hrvatska izborila četvrtfinale…

Hrvatska muška U20 reprezentacija izborila je nastup u četvrtfinalu EP kojem je domaćin Tel Aviv (Izrael). Izabranici Damira Rajkovića su u susretu osmine finala slavili protiv Poljske 89:75. Odlično prvo poluvrijeme Hrvatske donijelo je +21 (46:25) na poluvremenu. Poljaci su samo na startu poveli 2:0, a tada je uslijedila serija Hrvatske 19:2 za 21:4. Šarić, Nakić i Jordano su zatrpali koš Poljske, a novu seriju Hrvatska je napravila u završnici druge četvrtine kada je serijom 20:7 imala i 23 razlike (46:23).

Treća četvrtina nije ponudila neizvjesnost, a tračak nade Poljacima se javio u završnici susreta kada su stigli na minus 7 (78:71). Tada Antonio Jordno ubacuje tricu i otklanja eventualnu neizvjesnost.

Jordano je ubacio 21 poen (trice 5/8). Šibenčani Toni Nakić (7sk, 5 as) i Domagoj Šarić su dodali po 15 poena, Darko Bajo 12, a Jan Palokaj 8. Kod Poljske Lukasz Kolenda je ubacio 24, a Adrian Bogucki 17.

Hrvatska će u četvrtak u četvrtfinalu igrati protiv pobjednika susreta Francuska – Ukrajina.